---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Arkadio (Arkadiusz Zbozień), raper, freestylowiec, mówca. Rocznik '90, urodzony w Nowym Sączu. Autor czterech płyt, audiobooka i książki oraz pomysłodawca ogólnopolskiej akcji „Rób to co kochasz”. Studiował dziennikarstwo oraz etykę i coaching na kierunku filozoficznym. Jego pasją jest żywe słowo i praca z nim na wielu płaszczyznach. Od 4 lat regularnie występuje w Polsce i wśród zagranicznej Polonii z koncertami oraz autorskimi programami (program profilaktyki uzależnień) zachęcającymi do pozytywnych zmian w życiu.
Szczęśliwy mąż i tata. Nieustannie rozwija się na polu artystycznym i biznesowym. Robi to, co kocha.

 
Życie
Od dziecka był niepokornym duchem. Pierwsze utwory pisał już w wieku 12 lat, wtedy też wzmógł się jego bunt. Alkohol i narkotyki przez kilka następnych lat odgrywały w jego życiu pierwszoplanową rolę. Dilerka i kradzieże doprowadziły do licznych długów. Problemy z nauką i konflikt z prawem stały się codziennością. Narkotykowa znieczulica emocjonalna – jak sam mówi – ogarnęła prawie każdy rejon jego życia, nawet rodzinny, w którym miał kochających go rodziców i brata. Doszedł do momentu, w którym nie widział sensu ani perspektyw dla swojego życia. Egzystował.
Zamiana nadeszła w wieku 17 lat. Wielką rolę odegrał w niej brat Kamil, który przez swoją postawę pełnego radości życia i ogromną determinację w walce o swojego brata, pomógł mu się przebudzić. Później Arkadio poznał charyzmatycznego człowieka, który z pasją nauczał o smaku życiu w którym realizujemy swoje marzenia i talenty. Wtedy rozpoczął się proces zamiany młodzieńczych wygłupów z rapowaniem w profesjonalne szlifowanie techniki. Pojawiły się pierwsze nagrania w studio. Arkadio zaczął brać udział w rożnych wydarzeniach muzycznych i bitwach freestylowych, aby stawać się możliwie jak najlepszym. Zostawił egzystencję – zaczął żyć! Jego celem stało się inspirowanie ludzi do życia zgodnego ze swoimi pragnieniami.
 
Dziś Arkadio w 100% stawia na pracę z ludźmi. Za pomocą koncertów, warsztatów, konferencji, rekolekcji i innych wydarzeń ukazuje, że warto podjąć wysiłek w walce o sensowne życie. Głośno mówi, że przeciętność nas zabija! Człowiek może być szczęśliwy, kiedy robi w życiu tego, co kocha, w każdej płaszczyźnie, nie tylko zawodowej. Sam jest żywym świadectwem, że życie wg tej zasady przynosi owoce.

Założył szczęśliwą rodzinę. Ma wokół siebie grono przyjaciół. Jest otwarty na każdy ciekawy projekt, w którym może realizować swoje pasje i pomagać innym.
 
Osobowość:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Urodzony lider i indywidualista. Niezwykle otwarty człowiek, wrażliwy na potrzeby bliskich. Jego najsilniejszą stroną w występach jest żywy kontakt z publicznością. Nie znosi nudy, ściemy i spóźniania:) Świetnie zorganizowany. Zawsze autentyczny, nie idzie na kompromisy. We wszelkich projektach wyznaje zasadę win-win. Pełen pomysłów. Wytrwały w dążeniu do celu, członek nielicznej grupy ludzi, którzy porażki traktują jako naturalny (choć bolesny) etap na drodze do rozwoju, a nie powód do rezygnacji z marzeń. Niewiele jest w stanie zniechęcić go do obranej drogi i celu. Głodny życia i nowych przestrzeni do rozwoju. Nieustannie w ruchu.
 
Twórczość:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jego cztery płyty pełne są męskiego rapu, żartobliwych tekstów i ciekawych historii. Artysta przywołuje postaci, które przemawiają do młodych ludzi: Tomasza Adamka (mistrza świata w boksie, który poleca płytę Arkadia „Najlepsze przed nami”), Nicka Cruza (nawróconego bossa mafii), Briana Welcha (lidera grupy KORN).
 
Ostatnie płyty “Rób to co kochasz” i „Najlepsze przed nami” to opowieści o mężczyźnie z krwi i kości, który potrafi walczyć, jest konkretny i wyrazisty, ma cele i realizuje je. Z tekstów mocno wybrzmiewa przesłanie, aby w życiu robić to, co się naprawdę kocha – rozwijać talenty i pasje dane nam od Boga, po to, aby żyć pełnią życia.
Płyty Arkadio zostały zauważone przez media: TVP1, TVN, Trójka Polskie Radio, Radio Warszawa, Radio Gospelbox, Radio Plus, Radio RDN, Drakka, Gazeta Krakowska, Gość Niedzielny i inne. Utwory Arkadio notowane są na kilkunastu listach przebojów, w tym prestiżowych Muzycznych Darach.
W roku 2015 utwór „Jaram się każdą chwilą” okazał się najdłużej w historii notowanym utworem na liście „Lista z mocą” radia RDN.
Krążek “Najlepsze przed nami” został Płytą Roku 2011 w plebiscycie Chrześcijańskiego Grania, najnowszy „Rób to co kochasz” zebrał bardzo dobre recenzje od słuchaczy i serwisów muzycznych.
W przygotowaniu jest piąta płyta - „Fundament”realizowana z nowym producentem muzycznym, pełna zupełnie nowych brzmień i tekstów tworzących jedną, spójną historię.

 
Liczny udział w bitwach freestylowych, w tym największe sukcesy
*2 miejsce – Bitwa o Harlem – Warszawa 201
*2 miejsce – Warszawa dla Cetowego 2014 (wygrana z „Szydercą” – zwycięzcą Wielkich Bitew Warszawskich oraz „Wujkiem Samo Zło”
Autor utworu dedykowanego dla Tomasza Adamka, który wprowadza mistrza świata w dwóch kategoriach wagowych na ring.
        
do góry
WYKONANIE STRONY: KREATYWNAFABRYKA.COM