23.08

2012

Sklep więcej inspiracji

zakup płyty Arkadio!


Teraz możesz kupić płyty Arkadio w pakiecie na sklepie www.wiecejinspiracji.pl 
oraz zapoznać się z innymi produktami.


18.06

2012

1 miejsce!!!

Na liście "Muzyczne dary"

 
Jesteśmy na pierwszym miejscu w 548 notowaniu listy "MUZYCZNE DARY".

http://www.muzycznedary.pl/index1.php?go=glos

Dziękujemy za głosy! Podtrzymajmy jak najdłużej tę pozycję :)
MOŻNA ODDAĆ 5 GŁOSÓW DZIENNIE!!!


10.12

2011

rekolekcje - III niedziela

Utwór: Przed snem, Komentarz: M. Olszewski


 
III Niedziela Adwentu, ‘B’ (J 1,6-8.19-28)
 
Pojawił się człowiek posłany przez Boga - Jan mu było na imię. Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. Nie był on światłością, lecz /posłanym/, aby zaświadczyć o światłości. Takie jest świadectwo Jana. Gdy Żydzi wysłali do niego z Jerozolimy kapłanów i lewitów z zapytaniem: Kto ty jesteś?, on wyznał, a nie zaprzeczył, oświadczając: Ja nie jestem Mesjaszem. Zapytali go: Cóż zatem? Czy jesteś Eliaszem? Odrzekł: Nie jestem. Czy ty jesteś prorokiem? Odparł: Nie! Powiedzieli mu więc: Kim jesteś, abyśmy mogli dać odpowiedź tym, którzy nas wysłali? Co mówisz sam o sobie? Odpowiedział: Jam głos wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pańską, jak powiedział prorok Izajasz. A wysłannicy byli spośród faryzeuszów. I zadawali mu pytania, mówiąc do niego: Czemu zatem chrzcisz, skoro nie jesteś ani Mesjaszem, ani Eliaszem, ani prorokiem? Jan im tak odpowiedział: Ja chrzczę wodą. Pośród was stoi Ten, którego wy nie znacie, który po mnie idzie, a któremu ja nie jestem godzien odwiązać rzemyka u Jego sandała. Działo się to w Betanii, po drugiej stronie Jordanu, gdzie Jan udzielał chrztu.
 
1. Pojawił się człowiek…
 
Bardzo mnie poruszyła historia Arkadio, którą dzisiaj wyśpiewał w naszych rekolekcjach. To mnie przekonuje i utwierdza, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych i że nie ma serca do którego On nie byłby w stanie dotrzeć, o czym mówiliśmy już w poprzednie niedziele. Nieraz Bóg działa na serce tak bezpośrednio, ale często posługuje się po prostu ludźmi. I dzisiaj właśnie do tego zaprasza nas Ewangelia, by każdy chrześcijanin stał się Janem Chrzcicielem. O ile w zeszłym tygodniu szukaliśmy naszych proroków znad Jordanu, którzy nam ogłaszają przyjście Jezusa, to dzisiaj my sami musimy odnaleźć w sobie coś z proroka, który innym opowie, że idzie Jezus – ten jeden jedyny Bóg, poza którym nie ma innego!    
 
2. Kim jesteś…
 
By odszukać w sobie coś z Jana Chrzciciela trzeba udać się w podróż do swojego ochrzczonego serca. Każdy musi sobie zadać pytanie na wzór tego, które zostało postawione Janowi przez faryzeuszów: „Kim jesteś?” Właśnie… Kim jesteś, jako chrześcijanin czy chrześcijanka? Czy ludzie patrząc na ciebie, są prowokowani do oczekiwania na Jezusa? A może łatwiej narzekać jedynie, że gdyby chrześcijanie żyli tym co głoszą, to i ja nie odeszłabym czy nie odszedłbym z Kościoła! Zacząć musimy od siebie, zacząć te podróż w głąb serca, by odkryć swoją tożsamość, by odnaleźć w sobie na nowo ten wielki dar jakim jest Jezus w sercu ochrzczonym.    
 
3. Droga Pana…
 
Historie takie jak Jana Chrzciciela czy też Arkadio, dają nam te pewność, że z Bogiem nie ma czasu na nudę. Jeśli na serio potraktujemy nasze spotkanie adwentowe z Janem i z samymi sobą, to mamy ogromną szansę na nowo zupełnie spotkać Jezusa. Czas więc przygotować „drogę Pańską” w naszym życiu! Czas wyprostować ścieżki dla naszego Boga, by żyć szczęśliwie, by żyć pełnią chrześcijaństwa. Wtedy będziemy mogli zaśpiewać razem z Arkadio: „Dziś – jestem wdzięczny – za to co mam. Wiem, że kiedy zasypiam – nie jestem sam. Mam ludzi mi bliskich i misję na wojnie. Przepraszam za krzywdy, dzięki Bogu śpię spokojnie”.
 
Z błogosławieństwem +,
Ks. Michał Olszewski SCJ
www.slowopana.com
 
 


07.12

2011

Koncert w Tarnowie

+ spotkanie z MO-REcords


Zapraszamy do Tarnowa!
Spotkanie z MO-REcords + koncert Arkadio.


02.12

2011

Rekolekcje - II Niedziela

Utwór: Nicky Cruz, komentarz: M. Olszewski


II Niedziela Adwentu, rok ‘B’ (Mk 1,1-8)
 
Początek Ewangelii o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym. Jak jest napisane u proroka Izajasza: Oto Ja posyłam wysłańca mego przed Tobą; on przygotuje drogę Twoją. Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, Jemu prostujcie ścieżki. Wystąpił Jan Chrzciciel na pustyni i głosił chrzest nawrócenia na odpuszczenie grzechów. Ciągnęła do niego cała judzka kraina oraz wszyscy mieszkańcy Jerozolimy i przyjmowali od niego chrzest w rzece Jordan, wyznając /przy tym/ swe grzechy. Jan nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder, a żywił się szarańczą i miodem leśnym. I tak głosił: Idzie za mną mocniejszy ode mnie, a ja nie jestem godzien, aby się schylić i rozwiązać rzemyk u Jego sandałów. Ja chrzciłem was wodą, On zaś chrzcić was będzie Duchem Świętym.
 
1. Posłaniec
 
Niewątpliwie Jan Chrzciciel o którym dzisiaj w Ewangelii, jest czołową postacią Adwentu – to On przecież zapowiada Mesjasza! Ale kiedy patrzę na to, co działo się nad Jordanem, gdy Jan chrzcił, a Jezus był tuż tuż, dochodzę do przekonania, że każdy z nas ma swojego Jana Chrzciciela, którego Bóg posyła do nas, by nam oznajmił rzeczy Boże i wielkie dla naszego życia. Dowodów na to mamy mnóstwo patrząc na Biblię, ale także i na nasze życie. To obecne, nowoczesne… Kiedy w minione wakacje, szliśmy w grupie stu osób wybrzeżem diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej o żebraczym chlebie, głosząc Dobrą Nowinę o Jezusie z Nazaretu, to spotykałem ludzi, którzy przychodzili do spowiedzi po dwudziestu czy trzydziestu latach, gdyż nie mogli zapomnieć słowa, głoszonego na plaży. O niczym innym nie śpiewa także dzisiaj Arkadio, przywołując historię Nickiego Cruza, który w osobie pastora spotkał swojego Jana Chrzciciela. Każdy z nas bowiem, ma właśnie takiego Jana Chrzciciela, który zapowiada mu przyjście Jezusa. Kto jest twoim Janem Chrzcicielem? Może do tej pory go nie zauważyłaś czy nie zauważyłeś, a on chce uczynić wszystko, byś rozpoznała czy rozpoznał Jezusa!
 
2. Droga
 
Gdy Bóg wysyła do nas janowego proroka, daje zarazem moc jego słowom, by one przenikały serce i pozwoliły na wywrócenie życia do góry nogami. Nicki Cruz, który był szefem nowojorskiego gangu Mau Mau, gdy usłyszał pastora, który stanął na jego drodze i głosił mu Jezusa, to nie mógł przejść obok tego obojętnie. W pierwszym momencie pobił go dotkliwie. Ale pastor zdołał powiedzieć do niego słowa, które wzruszają mnie bardzo i są właśnie tymi proroczymi: „Gdybyś mnie nawet porąbał na kawałki, każda z części mojego ciała będzie krzyczeć, że Jezus cię kocha!” Każdy z nas jest w jakimś sensie Nickim Cruzem i każdy ma swojego pastora, który mówi o tym, że Jezus kocha. Dla naszego Pana nie ma bowiem nic ważniejszego jak przekonać człowieka do Miłości. Dla tej Miłości nie jest ważne kim jesteś czy byłeś, ale to, co chcesz zrobić ze swoim życiem teraz!
 
3. Przemiana
 
Jeśli nie prześpimy tego spotkania z naszym pastorem, z naszym Janem Chrzcicielem, to czeka nas wspaniała przygoda z Jezusem i nowe życie – życie w Duchu! Serafino Falvo w „Duch objawia Jezusa” pisze o tym tak: „Pięćdziesiątnica nie była metą, ale początkiem. Początkiem dramatycznych, a zarazem cudownych przemian całego dotychczasowego sposobu życia, myślenia, działania, modlenia się. Od tego dnia musieli pogrzebać tysiącletnią tradycję, zmienić mentalność, pozbyć się rasowej dumy, sekretnych ambicji, planów osobistych. Zdali sobie sprawę, że trzeba pogrzebać starego człowieka, by dać wolność Duchowi, aby na Jego prochach stworzył człowieka nowego.” I tego właśnie życzę i sobie i wam wszystkim w tym Adwencie 2011, byśmy przeżyli swoje spotkanie z Jezusem i naszą osobistą pięćdziesiątnicę jak to było w życiu Nickiego Cruza i wielu innych. Z Błogosławieństwem, ks. Michał scj


Pierwsza  16  17  18  19  20    Ostatnia
do góry
WYKONANIE STRONY: KREATYWNAFABRYKA.COM